Rolls-Royce, Gerçek Arabadan Daha Pahalı Olan 1:8 Ölçekli Cullinan SUV Üretti

597
Rolls-Royce, Gerçek Arabadan Daha Pahalı Olan 1:8 Ölçekli Cullinan SUV Üretti

Rolls-Royce, Cullinan SUV modelinin minyatür bir versiyonunu üretti. Bu minyatür model Toyota Yaris ile aynı maliyete sahip. İngiliz otomobil üreticisi, Cullinan’ın 1:8 ölçekli modelini üretirken tüm parçaları neredeyse aynı şekilde tasarladı ve el yapımı olarak birleştirildi.

Küçük otomobil binden fazla parça ile üretilmiş olup, modelin tam boyutlu hali ile neredeyse aynı şekildedir. Otomobilin kapıları ve bagaj bölmesi gibi açılabilir kısımları açılabilmektedir. Kaputun altında ise 6.75 litrelik çift turboşarjlı V12 motorun oldukça benzer bir kopyası mevcuttur.

Boya konusunda ise bildiğiniz gibi Rolls-Royse oldukça hassas ve titizdir. Şirket tam boyutlu Cullinan modelinde kullanılan boyanın aynısını 1:8 ölçekli modelde de kullanmıştır. Üstelik bu boyayı tamamen elle uygulamışlar ve sonrasında ise parlatmışlar. Küçük otomobil, uzaktan kumanda ile çalıştırılan dış aydınlatma fonksiyonlarına sahiptir. Ayrıca kapıları açtığınız zaman plakalıklardaki ışıklar da yanmaktadır.

Aracın iç kısmında yer alan baş desteği, koltuk boruları, dikişler ve ahşap kaplamalar bile gerçek Cullinan modelinde kullanılan malzeme ile birebir aynıdır. Model sekiz kat daha küçük olmasına rağmen Rolls-Royce ekibi için oldukça uzun süren uğraşlar gerektirmiştir. Sekiz kat daha büyük olan gerçek Cullinan modeline göre iki kat daha fazla süreye mal olmuştur.

Tüm bu işlerin bir de bedeli var elbette. Bu küçültülmüş Cullinan modelinin başlangıç maliyeti $17.000 seviyesindedir. Ancak seçtiğiniz özel bir renk tonu veya bir kaplama olursa bu fiyatın çok daha üstüne çıkabilmektedir.

“Rolls-Royce, Gerçek Arabadan Daha Pahalı Olan 1:8 Ölçekli Cullinan SUV Üretti” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın