Fiat Egea Modelinin SUV Versiyonu Mu Geliyor? Fiat Patronu Açıkladı!

1686
Fiat Egea Modelinin SUV Versiyonu Mu Geliyor? Fiat Patronu Açıkladı!

Fiat’ın Egea modeli ülkemizde oldukça yoğun bir ilgi görüyor ve birçok kişi tarafından da tercih ediliyor. Ülke ekonomisinin kötü olduğu bu dönemlerde insanlar daha uygun fiyatlı modellere yönelmek zorunda kalıyor. Fiat Egea modeli de bu noktada devreye giriyor.

Fiat’ın ülkemiz dışındaki pazarlarda Tipo adıyla piyasaya sürdüğü Egea modeli, yakın bir zamanda makyajlanacak. Otomobilin yeni makyajlı halinin bu yılın sonlarına doğru karşımıza çıkması beklenmektedir. Aynı zamanda Ford’un Focus Active ve Kia’nın XCeed modelleri gibi crossover tarzında bir Egea versiyonu da görebiliriz.

Fiat patronu Oliver François ise bu konuda bir açıklama yaptı ve orta vadede Egea/Tipo ailesinde gerçek bir SUV modeli görebileceğini ortaya koydu. François yaptığı açıklamada “Tipo çok iyi bir araç ama bir SUV değil” dedi. Bunun yanında bir sonraki Egea jenerasyonunda SUV sınıfına doğru evrilmenin kaçınılmaz olacağını de söyledi.

Bir sonraki jenerasyonda karşımıza çıkmasını beklediğimi SUV Egea modelinin, Nissan Qashqai ile benzer boyutlara sahip olacağı belirtilmektedir. Ayrıca bu modelin Egea ailesine ekstradan eklenecek bir SUV versiyonu olarak sunulabileceği yanı sıra direkt olarak Egea’nın yerini de alabilir.

Fiat patronu François; Kia, Seat ve Hyundai gibi markaların SUV pazarında oldukça başarılı işler yaptığını belirtti. Bu durumdan dolayı da Fiat markası olarak bu pazara giriş yapılmasının iki kat daha önemli hale geldiğini dile getirdi.

François, “Biz oraya aitiz. Dürüst olmak gerekirse bugün bu doğrultuda bir ürünümüz olmasını isterdim. Fakat Fiat ürün gamının bu parçasını çok daha geç kalmadan beslemek bizim için çok önemli.” dedi.

“Fiat Egea Modelinin SUV Versiyonu Mu Geliyor? Fiat Patronu Açıkladı!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın