Polestar 2 Otomobilleri, Potansiyel Güç Kaybı Nedeniyle Geri Çağrıldı

524
Polestar 2 Otomobilleri, Potansiyel Güç Kaybı Nedeniyle Geri Çağrıldı

Geely ve Volvo şirketleri, elektrikli araç üreticisi olan Polestar’ın ana şirketi konumundadır. Polestar, kısa bir süre önce 2200’e yakın Polestar 2 elektrikli otomobilleri geri çağırdı. Bu geri çağırma durumu, birkaç aracın güç kaybetmesine ve sürüş sırasında çalışmayı durdurmasına neden olan bir yazılım arızasından kaynaklanıyor.

Bir şirket sözcüsü, bu olaylarla ilgili herhangi bir kaza veya kişisel yaralanma olmadığını söyledi. Sözcü ayrıca frenlerin, direksiyonun ve diğer sistemlerin güç kaybına rağmen beklendiği gibi çalışmaya devam ettiğini kaydetti. Şirket, Cuma gününden itibaren tüm sahiplerini bilgilendirdi ve yazılım sorununu mümkün olan en kısa sürede bir şirket hizmet konumunda gidermeyi planlıyor.

Polestar 2 modeli; Çin, Avrupa ve ABD’de satılmaktadır. Şirket, önümüzdeki 2 ila 3 yıl içinde yıllık 50.000’in üzerinde araç satış hacmine sahip olmayı hedefliyor. Birçok kişi, bu aracı Tesla Model 3’e karşı şimdiye kadarki en iyi ve en doğrudan rekabetçi ürün olarak görüyor. Polestar 2, $59.900 satış ücretinin yanı sıra bir de teslimat ücreti ile birlikte satın alınabiliyor.

Polestar’ın bu elektrikli otomobili fiyat etiketi konusunda uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkıyor. Ancak düşük üretim nedeniyle aracın nadir olduğunu söyleyebiliriz. Polestar 2 araçlarında Android Auto işletim sistemi destekli bir gösterge paneli bulunmaktadır. Araçta, her biri toplamda 408 beygir gücü ve 660 Newton-metre tork için 204 beygir gücü sağlayan bir çift elektrik motoru mevcut.

Bazı Tesla modelleri kadar hızlı değil, ancak Polestar 2 modeli, 4,7 saniyede 100 km/saate ulaşabilir. Ayrıca elektronik olarak sınırlandırılmış 205 km/saat azami hıza sahiptir. Bu noktada, geri çağırma yazılımının ne zaman kullanılabilir olacağına dair bir zaman süreci açıklanmış durumda değildir. Otomobil üreticisinin, yazılım düzeltmeleri uygulanana kadar sürücüleri araçlarını kullanmayı bırakmaları konusunda uyarıp uyarmadığı da belirsiz.

“Polestar 2 Otomobilleri, Potansiyel Güç Kaybı Nedeniyle Geri Çağrıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın