Andezit Taşı Fiyatları

308

Türkiye’de en çok Ankara’da üretildiği için Ankara taşı olarak da bilinen andezit taşı, inşaat sektörü başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Andezit taşının gözenekli yapıda olması, doğal volkanik taş olması ve dayanıklılık seviyesinin de oldukça üst düzeyde olması nedeniyle, andezit taşı sıkça tercih edilmektedir.

Andezit taşı yazın mekanın soğuk, kışın ise sıcak kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca nemden etkilenmeyen ve bu sayede dayanıklılığından ödün vermeyen andezit, ayrıca aşınmaya karşı da oldukça sağlamdır. Bu taşın 1 cm küp başına kaldırabileceği ağırlık 170 kilogram kadardır. Bu nedenle inşaat alanında kullanılabilecek en sağlam ürün andezit taşıdır.

Andezit Taşı Özellikleri

Doğal volkanik taşlar arasında yer alan andezit taşının pek çok özelliği bulunmaktadır. Andezit adı verilen bu doğal taş, aşağıdaki listede belirtilen özelliklere sahip olması sayesinde sıkça kullanılmaktadır.

  • Andezit taşı yalıtım için ideal bir maddedir.
  • İnşaat, kaldırım, gibi dayanıklılığın ön planda olduğu alanlarda kullanılabilecek ve darbelere dayanıklılık gösterebilecek bir taş türüdür.
  • Andezit taşı kaydırmaz yapıya sahiptir. Yalnızca farklı materyallerle karıştırıldığı zaman parlak ve kaygan zemin elde edilebilmektedir.
  • İşlenmeye en uygun materyallerden biri olan andezit, kabartma, sim, yazı, işleme, oyna gibi pek çok farklı işleme uygundur.

Bu özelliklere sahip olan andezit taş almak isteyen ve bu bağlamda andezit taş fiyatları araştırması yapan bireyler, ihtiyaç duydukları miktarı tespit ederek fiyat alabilirler.

Bir cevap yazın