Gebze Diş Kliniği

750

Kötü ağız hijyeni, tedavi edilmediği takdirde genel sağlık üzerinde ciddi etkileri olabilen diş plağı, çürükler ve diş eti iltihabı ve periodontitis gibi iltihap oluşumunu teşvik eder.

 Diş Hijyeni Nedir?

 Bunlar, diş plağı oluşumunu önlemek ve ortadan kaldırmak ve böylece sağlıklı ağız sağlığını sürdürmek için günlük ritüel olarak uygulanacak uygulamalardır. gebze diş kliniği olarak aynı zamanda düzenli diş kontrolü yaparak diş hijyeni daha sağlıklı şekilde sağlanmaktadır.

 İyi Diş Hijyeninin 4 Anahtarı

l Dişlerinizi ideal olarak her yemekten sonra (veya günde en az iki kez) fırçalayın. Diş plağı birkaç saat içinde eski haline döndüğünden, dikkatli bir fırçalama ile çıkarılması önemlidir.

l Düzenli olarak diş cerrahınızı ziyaret edin. Çürükleri tespit etmek ve diş plağını ölçeklendirerek çıkarmak ve böylece iyi bir ağız hijyeni sağlamak için diş hekiminize yıllık bir ziyaret gereklidir.

l Doğru tekniği ve doğru diş fırçasını benimseyin. Diş etlerinize iyi bakmak ve diş minesini korumak için sert kıllı olanlara göre çok daha az agresif olan yumuşak kıllı fırçalar kullanmanız önerilir. Etkili fırçalama için 2 ila 3 dakika bekleyin. Tedavinizi diş ipi ve gargara ile tamamlayabilirsiniz. Diş fırçanızı değiştirmeyi unutmayın!

l Sağlıklı bir diyet benimseyin. Gazlı içecekler, narenciye suları ve beyaz şarap gibi şeker de ölçülü tüketilmelidir.

Diş sağlığı için her türlü hijyen kuralları sağlandıktan sonra düzenli olarak gerekli kontrollerin de yaptırılması gerekmektedir. gebze diş kliniği olarak uzman kadro ile diş sağlığı en iyi şekilde korunmaktadır.

 Hijyen ve Asepsi

 Hastaların, sağlık ekibinin ve çevrenin sağlığı için hijyen ve asepsi korumaya yönelik katı kuralların uygulanması önemlidir. Hepsinin korunması için, ekipman ve malzemeler sistematik olarak temizlenir, dezenfekte edilir ve sterilize edilir. Personel ayrıca günlük prosedürlerinde çevreye saygı gösterme konusunda çok özenlidir.

 Sitede, diş implantları, diş hekiminin bir diş implantının yerleştirilmesini nasıl gerçekleştirdiği, eksik bir dişin nasıl değiştirileceği, diş implantları hakkında sorulan soruların cevapları, bir diş implantı yerleştirme adımları hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz. gebze diş kliniği olarak her türlü hijyen kurallarına uyarak en sağlıklı koşulları sunmaktayız.

Bir cevap yazın