Çamaşır Makinesinin Yumuşatıcıyı Almaması ve Çözümü

259

Çamaşırların yumuşacık ve mis gibi bir kokuya sahip olmasını sağlayan en temel olgulardan birisi de yumuşatıcılardır. Çamaşır makinelerinde deterjan haznesinde deterjanın yanı sıra bir de yumuşatıcı gözü bulunur. Bu yumuşatıcı gözüne yıkama programına ve çamaşır yoğunluğuna göre belirtilen miktara uygun olacak şekilde yumuşatıcı ilave edilmelidir. Böylelikle çamaşırların yıkama programı sırasında deterjanla durulandıktan sonra yumuşatıcıyla esans ve yumuşaklık kazanması sağlanabilir. Ancak bazen bu yumuşatıcının makine tarafından alınamaması ve yıkama sonrasında haznede kalması sorunu yaşanabiliyor. Kozyatağı Bosch Servisi merkezimizde çok sık şekilde karşılaştığımız problemlerden birisidir.

Çamaşır Makinesinin Yumuşatıcıyı Almama Nedenleri Nelerdir?

Çamaşır makinesinin deterjan haznesinde ilgili göze koyulan yumuşatıcıyı almaması, ciddi bir sorundur ve kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Çamaşır makinenizin yumuşatıcıyı alamamasına neden olabilecek birden fazla etken söz konusu olabiliyor. Yani çamaşır makinenizin yıkama sırasında yumuşatıcıyı alamaması sadece tek bir nedene bağlı olarak meydana gelmez. Bu problemin altında yatan birden fazla sorun olasılığı söz konusu olur. Suadiye Bosch Servisi uzman teknikerlerimiz tecrübeleriyle bu sorunun tespitini süratle yapmaktadır. Bunun için çamaşır makinesinde;

  • Deterjan çekmecesinin yumuşatıcı gözünde kalıntıların oluşturduğu tıkanıklık,
  • Çamaşır makinesine gelen su bağlantısında tazyik seviyesinin yeterli olmaması,
  • Deterjan haznesinin arızalanması,
  • Program aygıtının arızalanması,

Şeklindeki arıza olasılıkları değerlendirilir.

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almama Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinenizin yumuşatıcı almaması durumunda öncelikli olarak uygun miktarda koyulduğundan emin olunmalıdır. Fazla yumuşatıcı koyulması durumunda köpük ve taşma yapabileceği gibi az koyulduğunda da kazana çekilebilmesi mümkün olmaz. Eğer böyle bir sorun söz konusu değil ise Sarıgazi Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunmalısınız.

Çamaşır makinesinin yumuşatıcıyı alamama sorununa en uygun ve kaliteli çözümleri bütçe dostu bir şekilde süratle gerçekleştiriyoruz. Uzman teknikerlerimiz çamaşır makinesi deterjan haznesinde birikinti mevcut ise temizleme yaparak, sorunu giderebilir. Ancak sorun program aygıtının arızalanması yani yumuşatıcı alma fonksiyonunun hiç devreye girememesi ise program aygıtı bilgisayarlı ortamda kontrol edilir. Yapılan kontrollerde tespit edilen sorun giderilerek, son derece kaliteli ve ekonomik bir çözüm sağlanır. Program aygıtı arızasının onarılamaması durumunda ise uzman teknikerlerimiz tarafından program aygıtı orijinal yedek parçası ile değiştirilir.

Bir cevap yazın