Bulaşık Makinesinin Başlat Düğmesi Çalışmıyor, Başlat Düğmesi Neden Çalışmaz? Bulaşık Makinesi Başlat Düğmesi Nasıl Değiştirilir?

486

Hayatınızı kolaylaştıran teknolojilerden bulaşık makinelerinin kullanımında çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Çevresel faktörler, kullanıcı hataları ve daha pek çok farklı nedenle yaşayabileceğiniz her bir bulaşık makinesi arızasında Koşuyolu Arçelik Servisi merkezimizin başarılı, kaliteli ve garantili beyaz eşya servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Firmamız, en basit sorunlarınızdan, en komplike sorunlarınıza kadar her biri için uluslararası standartlara uygun çözümler üretmektedir. Bu çerçevede bulaşık makinesinin başlat düğmesinden tepki alamama şikayetinizde uzman teknikerlerimiz tarafından kısa sürede çözülür.

Bulaşık Makinesinin Başlat Düğmesi Neden Çalışmaz?

Bulaşık makinenizi dinamik şekilde kullanabilmek için ön kontrol panelinde yer alan başlat düğmesine basmanız gerekiyor. Makinenizi doldurup, normal şekilde program seçiminizi yaptıktan sonra başlat düğmesine basarak, çalışmaya başlamasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunlara yaptıktan sonra başlat düğmesine bastığınızda hiç tepki alamıyorsanız, ciddi bir sorun söz konusu olur. Bulaşık makinenizin başlat tuşunun çalışmaması birden fazla nedene bağlıdır. Buna göre bulaşık makinelerinde başlat düğmesinin çalışmaması;

  • Başlat tuşunun çevresindeki kirlenme ve buna bağlı tabaka oluşu nedeniyle tuş fonksiyonunun yitirilmesi söz konusu olabilir.
  • Program aygıtı/elektronik devre arızası nedeniyle seçilen yıkama programı takılı kalabilir.
  • Bulaşık makinesinin tuş mekaniğinde arıza meydana gelmiş olabilir.
  • Bulaşık makinesinin tuş ardındaki kablo bağlantılarında sorun olabilir.

Şeklindeki ihtimallere bağlı olarak meydana gelir. Uzmanlardan oluşan güçlü kadromuz ve modern altyapımız ile bulaşık makinesi başlat tuşu arızalarınız için Maltepe Samsung Servisi merkezimizde kaliteden ödün vermediğimiz ekonomik servis çözümleri sunuyoruz.

Bulaşık Makinesi Başlat Tuşu Değişir Mi?

Bulaşık makinenizin başlat tuşunun çalışmaması, cihazı hiç kullanamamanıza neden olur. Servisimiz bu tip durumlarda 7 gün 24 saat yanınızda bulunuyor. Bulaşık makinesi arızalarınıza yerinde müdahale edebilmek için bölgenizde her zaman müdahale için hazır olan tam donanımlı gezici servis araçlarına yer veriyoruz. Dolayısıyla bulaşık makinenizdeki başlat tuşu gibi temel fonksiyonlardaki arızalar için en kısa sürede profesyonel çözümlerden yararlanabilmenizi sağlıyoruz.

Bulaşık makinenizin tuşunun fiziksel arızaya maruz kaldığı belirlendiği durumlarda, uzman teknikerlerimiz tarafından tuş yenisiyle değiştirilir. Eskime, kirlenme ve yıpranmaya bağlı olarak ortaya çıkan tuş fonksiyon sorunları, yenisiyle değiştirildiğinde çözüme kavuşturulur. Tuşun bağlı olduğu elektrik kabloları yerinden çıkmışsa, yerine takılır. Ayrıca yanma vb. durumlara maruz kalmış ise bu soruna yol açan ana etken belirlenir ve çözüldükten sonra kablo bağlantıları sorunsuzca gerçekleştirilir. Tüm bu işlemler Küçükyalı Samsung Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından büyük bir titizlikle gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın