Apple iPhone 13 Modelleri, 1TB Dahili Depolama Seçeneği Sunabilir

714
Apple iPhone 13 Modelleri, 1TB Dahili Depolama Seçeneği Sunabilir

2018 yılında piyasaya sürülen Apple iPhone Xs modeli, şirketin 512GB dahili depolama alanına sahip olan ilk akıllı telefon modeliydi. Yeni piyasaya sürülen iPhone 12 serisindeki en üst seviye modelde sunulan dahili depolama alanı bile 512GB olarak gelmeye devam ediyor. Ancak bu durum, önümüzdeki yıldan itibaren Apple iPhone 13 modelleri ile birlikte değişebilir gibi görünüyor.

Apple ile ilgili sızıntılar konusunda çoğunlukla iyi tahminler yapan Jon Prosser, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone 13 modellerinin 1 TB dahili depolama seçeneğine sahip olabileceğini ima etti. 512 GB depolama alanı da normal kullanıcılar için fazlasıyla yeterli. Çoğu kullanıcı bunu doldurmak için oldukça fazla sayıda uygulama yüklemek zorunda.

Bununla birlikte kamera teknolojisindeki ilerlemeyle birlikte, çekilen görüntüler ve videolar daha fazla depolama alanı kaplıyor. Ayrıca çok video kaydeden kullanıcılar 1 TB depolama seçeneğini hoş bir ek olarak bulabilirler. Şimdiye kadar Apple, 4K 60FPS’de video kaydetme konusunda sınırlı sayıda iPhone modeline destek sunuyor. Ancak yeni nesil akıllı telefonlar için şirket, Samsung’un Galaxy S20 serisinde sunduğuna benzer şekilde 8K video kaydı için destek sunabilir.

Son zamanlarda yaklaşan iPhone 13 modellerinin, TSMC tarafından NP5 5nm süreci kullanılarak üretilecek olan Apple A15 Bionic ile güçlendirileceği bildirildi. Bundan önce, telefonun öne bakan kamera ve diğer sensörleri barındırması için ekranın üst kısmında geniş bir çentik olmaya devam edeceği ancak muhtemelen daha ince olacağı belirtildi.

Apple’ın iPhone 12 serisini piyasaya sürmesine daha çok uzun bir zaman var. Şirket, iPhone 12 modellerini zaten birkaç hafta önce piyasaya sürdü. Şirketin yaklaşan teknolojileri hakkında yeni detaylar geldikçe her zaman olduğu gibi yine Pratikyasam.com ve Pratikyasam’un tüm sosyal medya hesapları üzerinden sizlere aktaracağız.

“Apple iPhone 13 Modelleri, 1TB Dahili Depolama Seçeneği Sunabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın