MIUI 13 Sürümünden İlk Video Geldi: Yeni Güç Menüsü Ortaya Çıktı

822
MIUI 13 Sürümünden İlk Video Geldi: Yeni Güç Menüsü Ortaya Çıktı

MIUI 12 sürümü bir dizi yeni özellikler ile birlikte birkaç ay önce piyasaya sürüldü. Xiaomi’nin özelleştirilmiş arayüzünün yeni sürümü pek çok model için gönderilmiş olsa da henüz yeni güncellemeyi almayı beklenen modeller bulunuyor. Ancak buna rağmen Xiaomi, 2021 yılında piyasaya süreceği MIUI 13 sürümü üzerinde çalışmalara başlamış durumda. Hatta kısa süre önce MIUI 13 sürümünden yeni bir video ortaya çıktı.

En erken olarak 7 ay sonra tanıtılacak MIUI 13 sürümünde farklı yeni özellikler göreceğiz. Birkaç gün önce Enes Keskin isimli bir Telegram kullanıcısı tarafından MIUI 13 sürümündeki yeni güç menüsü animasyonunu gözler önüne seren bir video paylaşıldı. Kısa videoda, güç menüsünün tıpkı ses ayarı gibi aşağı ve yukarı kaydırılabilen bir şekle büründüğünün görüyoruz. Yukarı kaydırarak cihazı yeniden başlatabildiğiniz menüde aşağı kaydırdığınız zaman ise cihazı kapatabiliyorsunuz.

MIUI 12 sürümü üzerinde çalışan bir Xiaomi akıllı telefon modelinde güç butonuna basılı tuttuğunuz zaman güç menüsü açılır ve ekranın ortasında büyük bir yer kaplar. Bu menüde dört farklı buton karşımıza çıkar. Bu düğmeler “Uçak Modu, Sessiz, Yeniden Başlat, Kapat” olarak sıralanmaktadır. Yazı içerisine eklediğimiz videoda yer alan MIUI 13 güç menüsü ise tüm ekranı kapsamıyor. Ancak menüyü açtığınız zaman hala ekranın geri kalanını bulanıklaştırıyor.

MIUI 13 sürümü için yeniden tasarlanmış olan bu güç menüsünün, gelecek yıl piyasaya sürülecek MIUI 13 kararlı sürümünde mevcut olup olmayacağını söylemek için henüz oldukça erken. Bunun cevabını öğrenmek için MIUI 13 beta programının başlamasını ve arayüze dair yeni özellikler hakkında yeni videolar ve ekran görüntüleri görmeyi beklemek zorundayız.

“MIUI 13 Sürümünden İlk Video Geldi: Yeni Güç Menüsü Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın