Mehmet Sepil Göztepe’de her şeyi anlattı! “Abramoviç’in Türkiye’ye Geliş Nedeni…”

617

Göztepe Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sepil, Göztepe futbol kulübünün Rus iş adamı Roman Abramovich tarafından satın alındığına dair bazı söylentilere açıklık getirdi. İzmir’e vardığında bu ismi açıklayan ve gazetecilere bazı bilgiler veren Mehmet Sepil oldu. Ayrıca artık futbolda kalmak istemediğini de sözlerine ekledi.

Bir basın toplantısında konuşma

Göztepe’nin sahibi Mehmet Sepil düzenlediği basın toplantısında, İzmir futbol takımının geçen sezon sonundaki mevcut durumunu anlatırken, kulübün Chelsea’nin sahibi Rus milyarder Roman Abramovich tarafından satın alındığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mehmed Sepil düzenlediği basın toplantısında şu sözlere yer verdi: “Göztepe’de doğdum ve hizmet etmeye devam edeceğim. Ancak bu, başkan olarak kalmam gerektiği anlamına gelmez. Ben Göztepeliyim ve hep orada kalacağım. Elimden geldiğince Göztepe için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğim. Kulübün daha başarılı olması için Göztepe’de bir liderlik değişikliğine ihtiyaç olduğunu uzun zamandır düşünüyordum. Ayrıca amacım yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çekmekti. Ancak birçok yabancı yatırımcı Türk futboluna karşı biraz düşmanca hatta olumsuz tavırlar sergiledi. Ancak Göztepe, kendine has yapısı ve grup desteği ile yabancı yatırımcılar için geleneksel olarak pozitif bir futbol takımı.”

Gerçekten de başka ülkelerden gelen birçok insan vardı. Mehmed Sepil, Avrupa ve Amerika’daki çeşitli vakıflarla birçok görüşme yaptı. Sepil’in buluşmak zorunda olduğu herkes arasında Rasmus Ankersen grubunun en gelişmiş olduğu ortaya çıktı. Üstelik Göztepe’nin altyapısını bile görmek istediler. Ancak o dönemde futbol takımından olumlu sonuçlar çıkmadı. Bu sonucun ana nedeni FC Göztepe’nin Lig’den düşmesiydi. Türk futboluna yapılan yatırımdaki keskin düşüş de önemli rol oynadı. Bu nedenle ek bir ortaklık yapısına ihtiyaç duyuldu ve bu yönde aktif tartışmalar yaşandı.

Ayrılma kararı Mehmet Sepili oldukça zorladı. Bunun nedeni, bu sezonun bitiminden sonra bir sonraki topun neredeyse üç hafta içinde gerçekleşecek olmasıdır. 

Bu nedenle Sepil, Mart ayında niyetlerini netleştirdi. Transferin gelmesi durumunda takımı hazırlamakla bağlantılıydılar. Çok şey yayın gelirine bağlı. Artmazsa Süper Lig kulüpleri bir takım sorunlarla karşı karşıya kalacak. Özellikle, bu sorunlar finans ile ilgili olacaktır.

Abramoviç’ten Açıklamalar

Ancak Abramoviç’in kendisinin ifadesine göre Türkiye ziyaretinin amacı Göztepe futbol kulübü değil, Rusya-Ukrayna müzakereleriydi. Diğer tüm haberlerle ilgili olarak, Abramoviç kısaca bunun bir sahtekarlıktan başka bir şey olmadığını söyledi. Abramoviç’e göre böyle bir şey olursa, önce Göztepe’nin önünde bir konuşma yapacak, her şeyi etkin bir şekilde yönetebilecek birini seçecek ve ardından tüm sorumluluğu elbette Göztepe’nin rızasına bağlı olarak bu kişinin eline devredecek bu tür değişikliklerle kendini.

Abramovich, bu tür faaliyetlerde sorumlu bir yaklaşım sergilediğinden, hatalarından ders çıkardığından ve asla kulübe borçla teslim etmeyeceğinden bahsetti. Roman Abramovich’in şimdilik önceliği Göztepe’nin iyi yönetimine yatırım yapmak.

Belirtildiği gibi, FC Göztepe’nin Rus milyarder Roman Abramovich tarafından satın alınmasına ilişkin kesin ve kesin bir açıklama yapılmadı. Her halükarda, Rus iş adamı gazetecilerin sorularına somut cevaplardan kaçıyor. Bu nedenle Göztepe taraftarları sadece bekleyebilir çünkü zaman gösterecek ve her şeyi yerine oturtacaktır. Bu arada Türkiye’deki tüm spor ve kumar severler Megapari casino login ziyaret edebilir ve sitede eğlenebilir.

Bir cevap yazın