İngiltere’de Nisan Ayında Sadece 197 Adet Otomobil Üretildi

1671
İngiltere’de Nisan Ayında Sadece 197 Adet Otomobil Üretildi

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektör zorlu günler geçirdiği gibi otomotiv sektörü de aynı şekilde zor günler geçirmektedir. Reuters tarafından paylaşılan habere göre İngiltere’de sadece Nisan ayı içerisinde üretilen otomobillerin sayısı 197 adet ile sınırlı kaldı. 2019 yılının aynı ayında ise bu sayı 71 bin adet olarak belirtilmişti.

Reuters’ın haberinde İngiltere’de üretilen otomobil adedinin oldukça düştüğü belirtildi. Ülke genelinde Nisan ayında üretilen otomobil sayısı 197 oldu. Nisan ayında üretilen otomobil sayısının bu kadar düşük olması nedeniyle ilk çeyrekte üretilen toplam araç sayısı da doğrudan etkilenmiş oldu.

Salgın nedeniyle birçok fabrika kapılarını kapatmış olsa da birkaç hafta için tekrar harekete geçen bazı tesislerin olduğu belirtilmektedir. Aynı zamanda İngiltere’nin en büyük otomobil fabrikası olan Nissan Sunderland fabrikasındaki faaliyetler henüz başlamış durumda değil. Şirketin yetkilileri ise buradaki faaliyetlerin önümüzdeki ay başlayacağını belirtiyor.

Motor Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanı Mike Hawes yaptığı açıklamada, “Temel olarak güçlü olan bu sektörün toparlanmasını hızlandırmak, yatırımları teşvik etmek ve işleri korumak için hükümetin desteklerine ihtiyacımız var.” sözlerine yer verdi.

AutoAnalysis firması tarafından yapılan tahminde bu yıl için yıllık araç üretimi 870 bin adet seviyelerinde olacak. İngiltere’de finansal krizin yaşandığı 2009 yılında 999 bin 460 adet araç üretimi gerçekleşmişti.

“İngiltere’de Nisan Ayında Sadece 197 Adet Otomobil Üretildi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın