Infinix Smart 4 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

760
Infinix Smart 4 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Infinix, giriş seviyesi özelliklere sahip yeni akıllı telefon modelini tanıttı. Infinix Smart 4 ismiyle karşımıza çıkan cihaz, ikili arka kamera kurulumunun yanı sıra 6.000mAh kapasiteli oldukça büyük bataryası ile birlikte geliyor. Bununla birlikte gücünü MediaTek’in giriş seviyesi Helio A22 yonga setinden alan akıllı telefonda 2GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı bulunmaktadır.

Infinix Smart 4 Teknik Özellikleri

Tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkan Infinix Smart 4 modelini bu yazımızda farklı başlıklar altında detaylıca inceleyeceğiz.

Tasarım Özellikleri

Akıllı telefon su damlası çentiği tasarım anlayışını benimsemiş bir ekran ile birlikte karşımıza çıkıyor. İnce üst ve yan çerçevelere sahip olan bu ekranın alt çerçevesinin ise diğerlerine göre biraz daha kalın gözüktüğünü söyleyebiliriz. Bununla birlikte arka tarafa baktığımızda dikdörtgen şeklindeki kamera modülü dikkatimizi çekiyor. Bu modül içerisinde ikili kamera kurulumu ve bir de LED flaş bulunuyor.

Cihazın yine arka bölümünde, kamera modülü yakın bir konumda fiziksel parmak izi okuyucusu yer alıyor. Bağlantı noktası olarak ne yazık ki USB-C yerine microUSB portu yer alıyor. Bunun yanı sıra cihazda 3,5mm kulaklık girişi de bulunmaktadır. Infinix, giriş seviyesi özelliklere sahip olan yeni akıllı telefon modelini siyah, mavi, mor ve camgöbeği olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile satışa sunuyor.

Ekran Özellikleri

Infinix Smart 4 modeli, 6,82 inç boyutunda ve 720 x 1.640 piksel çözünürlüğünde bir IPS LCD ekran ile birlikte karşımıza çıkıyor. HD+ çözünürlüğündeki bu ekranın üst bölümünde su damlası çentiği bulunuyor. Bununla birlikte bu ekranın en/boy oranının 20,5:9 olarak belirtildiğini söyleyelim.

Kamera Özellikleri

Akıllı telefonun ekranında su damlası çentiği olduğunu zaten belirtmiştik. Şirket, bu çentik içerisinde bir ön kamera sunuyor. Bu noktada 8MP, f/2.0 diyafram açıklığına sahip bir özçekim kamerası yer alıyor. Bu kamera ile günü kurtaracak fotoğrafların yanı sıra idare edecek düzeyde videolar kaydedebiliyorsunuz.

Arka bölüme geçtiğimizde ise dikdörtgen şeklindeki kamera modülü karşımıza çıkıyor. Bu modül içerisinde ikili kamera kurulumun yanı sıra bir de LED flaş yer almaktadır. Infinix, bu dörtlü kamera kurulumunu 13MP ana kamera ve muhtemelen 2MP olan derinlik algılayıcı sensör şeklinde sunuyor. Cihazın ana kamera ile birlikte yeterli kaliteye sahip olan videolar ve fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

Batarya Özellikleri

Infinix Smart 4 modeli, batarya kapasitesi konusunda oldukça bonkör bir durumda karşımıza çıkıyor. Şirket, yeni akıllı telefon modelinde 6.000mAh gibi oldukça yüksek kapasiteli bir batarya sunuyor. Bununla birlikte cihazı microUSB portu üzerinden şarj edebiliyorsunuz. USB-C portu olsaydı daha iyi olabilirdi ancak bu durumun cihazın fiyatı da göz önünde bulundurularak tercih edildiğini düşünüyoruz.

Donanım Özellikleri

Akıllı telefon gücünü MediaTek’in giriş seviyesi Helio A22 yonga setinden alıyor. Bu yonga setinde 2GB RAM eşlik ederken depolama konusunda ise 32GB’lık bir dahili depolama alanı sunulmaktadır. Cihazda mevcut olan microSD kart yuvası ile birlikte bu dahili alanı daha da arttırabiliyorsunuz. Bununla birlikte akıllı telefon, kutusundan Android 10 Go Edition tabanlı XOS 6.2 Dolphin UI arayüzü ile birlikte çıkmaktadır.

İşte Infinix Smart 4 Özellikleri:

 • Ekran: 6,82 inç, 720 x 1640p, IPS LCD
 • İşlemci: MediaTek Helio A22
 • RAM: 2GB
 • Depolama: 32GB
 • Ön Kamera: 8MP
 • Arka Kamera: 13MP ana kamera, derinlik algılayıcı sensör
 • Batarya: 6.000mAh, 10W şarj
 • Boyutlar: 171,82 x 77,96 x 8,9 mm
 • Ağırlık: 207 gram
 • İşletim Sistemi: Android 10 Go Edition tabanlı XOS 6.2 Dolphin UI
 • Renkler: Siyah, Mavi, Mor, Camgöbeği

İşte Infinix Smart 4 Fiyatı:

 • 2GB RAM + 32GB dahili depolama: $94

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın