Formula 1 Portekiz GP 2020 Sıralama Turları Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?

821
Formula 1 Portekiz GP 2020 Sıralama Turları Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?

Formula 1 heyecanı bu hafta sonu da Portekiz GP 2020 yarışı ile devam ediyor. Pazar günkü yarış öncesi bugün (Cumartesi) sıralama turları düzenleniyor. F1 yarışlarını yakından takip eden kişiler de bu sıralama turları ve yarış için şüphesiz heyecanlanıyordur. Portekiz’in Portimão kentindeki Algarve International Circuit yarış pistinde düzenlenecek olan “bu sıralama turları; saat kaçta, hangi kanalda, nasıl canlı izlenir?” sorusunun yanıtını bu yazımızda sizlere veriyor olacağız.

10 Ekim Cumartesi günü, Almanya’daki Nürburgring pistindeki Eifel GP sıralama turlarında Mercedes pilotu Valtteri Bottas, takım arkadaşı Lewis Hamilton’ı geride bırakıp en iyi dereceyi yaparak gridde ilk sıraya yerleşmişti. Bottas acaba Portekiz’de de iyi bir sıralama turu derecesi çıkararak üstünlüğünü sergileyebilecek mi? Bu sorunun cevabını TSİ 16.00’da başlayacak olan Portekiz GP 2020 sıralama turlarında göreceğiz. Peki 24 Ekim 2020 Cumartesi günü düzenlenecek F1 sıralama turlarını hangi kanal üzerinden nasıl izleyebilirsiniz? İşte bu sorunun cevabı da aşağıda yer alıyor.

Formula 1 Portekiz GP 2020 Sıralama Turları Hangi Kanalda ve Nasıl İzlenir?

Türkiye’de Formula 1 yarışları ve sıralama turları S Sport kanalı tarafından yayınlanıyor. Yayın haklarını elinde bulunduran spor kanalı, her yarışta ünlü spiker Serhan Acar ile karşımıza çıkıyor. Serhan Acar’ın heyecanlı anlatımı ile birlikte birçok platform aracılığıyla S Sport kanalı üzerinden bütün Formula 1 yarışlarını, sıralama turlarını ve antrenman turlarını izleyebiliyorsunuz.

Bugün düzenlenecek olan Portekiz GP sıralama turları da yine S Sport 2 üzerinden izlenebiliyor. Bu kanal ücretli platformlarda yer alıyor. D-Smart, Turkcell TV+, Tivibu, Kablo TV ve Vodafone TV platformları üzerinden S Sport kanalını izleyebiliyorsunuz. Bazı platformlarda S Sport 2 kanalı için spor paketi almanız gerekebiliyor. İlgili platformlarda S Sport 2 kanalının sırası da aşağıdaki gibi:

  • D-Smart – 79. Kanal
  • Turkcell TV+ – 78. Kanal
  • Tivibu – 74. Kanal
  • Kablo TV – 241. Kanal
  • Vodafone TV – 12. Kanal

Bununla birlikte Formula 1’in kendi yayın hizmeti de bulunuyor. Formula 1 yönetimi, F1 TV Pro isimli yayın hizmeti ile birlikte F1 yarışlarını ve yarış değerlendirmelerini canlı olarak sunuyor. Türkçe anlatım seçeneği bulunmayan F1 TV Pro hizmetine Formula 1’in internet sitesi üzerinden veya özel olarak geliştirilmiş F1 TV mobil uygulamasından erişebiliyorsunuz. F1 TV Pro’nun aylık €7,99 olan üyelik ücreti, yıllık planda ise €64,99 olarak karşımıza çıkıyor.

“Formula 1 Portekiz GP 2020 Sıralama Turları Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın