Samsung, Galaxy S21 Serisi İçin “Samsung Blade” Markasını Kullanabilir

777
Samsung, Galaxy S21 Serisi İçin “Samsung Blade” Markasını Kullanabilir

Samsung, katlanabilir cihazların yanı sıra standart akıllı telefonlarla ilgili tasarımların ve yardımcı programların patentini ve ticari markasını da bünyesine katıyor. Güney Koreli teknoloji devi, çeşitli patent ve marka başvurularında bulunuyor. Geçen hafta Samsung Display firması; akıllı telefonlar, dijital kameralar, video ekranları ve daha fazlası gibi çeşitli cihazlar için “Blade Bezel” markasını aldı. Şimdi ise Samsung Electronics, “Samsung Blade” adlı benzer bir şeyin ticari markasını tescilledi.

Geçen hafta olduğu gibi, bu haftanın Samsung ticari marka tescili de LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartıldı. Hollandalı teknoloji yayınına göre, Samsung Electronics EUIPO’ya (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) ‘Samsung Blade’ adlı ticari marka başvurusunda bulundu. Yeni ticari markanın açıklaması aşağıdaki ürün kategorilerini içermektedir.

  • Görüntü paneli
  • Düz panel ekranlar
  • Akıllı telefonlar için ekranlar
  • OLED (Organik ışık yayan diyot) ekran panelleri
  • Dokunmatik ekranlar

‘Samsung Blade’ için yukarıda bahsedilen açıklama dolaylı olarak Güney Koreli teknoloji devinin bunu önceki akıllı telefon modellerinde bulunan kavisli paneller yerine düz ekranlarla gelmesi beklenen Galaxy S21 serisi, özellikle de Galaxy S21 ve Galaxy S21+ modelleri için kullanabileceğini öne sürüyor. Galaxy S21 serisinin önceki nesillere göre çok daha erken olan Ocak ayında piyasaya sürüldüğü bildirildiğinden, serideki akıllı telefonlar birden fazla kurumdan sertifika almaya başladı.

Şimdi ise Samsung Electronics bu ticari markayı yaklaşık olarak aynı anda kaydettiğinden, şirketin onu Galaxy S21 serisi için kullanma şansı çok yüksek. Samsung’un yeni teknolojileri ve yaklaşan akıllı telefon modelleri ile ilgili yeni detaylar ve bilgiler geldikçe sizlere Pratikyasam.com üzerinden aktarmaya devam edeceğiz.

“Samsung, Galaxy S21 Serisi İçin “Samsung Blade” Markasını Kullanabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın