AnTuTu, Ekim Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı

799
AnTuTu, Ekim Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi bu ay için de “Ekim Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonları” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste 1 Ekim ve 31 Ekim arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Eylül ayı için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Ekim ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede geçen ayın birincisi değişmiş durumda. Bu ay listenin en tepesinde değişiklik yaşandığını görüyoruz ve ilk sırada Huawei’nin Mate 40 Pro modeli yer alıyor. Elde ettiği 685.339 puan ile zirvede olan Mate 40 Pro’nun ardından ise ikinci sırada 663.979 puan ile Vivo iQOO 5 Pro modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla iQOO 5, Vivo X50 Pro+ ve Redmi K30S Ultra modelleri gelmektedir.

Ekim Ayının En İyi Üst Sınıf Akıllı Telefonları:

Bu modellerin ardından altıncı sırada Xiaomi Mi 10 Ultra isimli model geliyor. Yedinci sırada ASUS ROG Phone 3 modeli yer alırken, sekizinci sırada ise Lenovo’nun Legion Pro modeli bulunuyor. Bu modellerden sonra ise dokuzuncu sırada Black Shark 3S ve hemen ardından son sırada OPPO Find X2 Pro modeli geliyor. Listeye genel olarak baktığımız zaman Qualcomm Snapdragon 865 Plus ve standart Snapdragon 865 yonga setleri dışında farklı bir işlemci kullanan tek modelin Mate 40 Pro olduğunu görmekteyiz.

Amiral gemisi modelleri performans listesinden farklı olarak orta sınıf modellerin listesinde daha farklı yonga setleri de görebiliyoruz. AnTuTu’nun Ekim ayı listesine göre orta sınıf modellerin lideri Redmi 10X Pro 5G modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından Redmi 10X 5G, Honor 30 ve Huawei Nova 7 Pro modelleri sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine sırasıyla olmak üzere Huawei Nova 7 ve Honor X10 modelleri bulunuyor.

Ekim Ayının En İyi Orta Sınıf Akıllı Telefonları:

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında yine Huawei ve Huawei’nin alt markası Honor’un modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Honor 30S yer alırken sekizinci sırada ise Huawei Nova 7 SE modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Redmi K30 5G Extreme Edition modeli gelirken, onuncu yani son sırada ise bu listenin Qualcomm işlemcili iki akıllı telefonundan biri olan OPPO Reno 4 5G modeli gelmektedir.

“AnTuTu, Ekim Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın